Gigant seria – sposób na efektywny trening w krótkim czasie

Gigant seria jedna z ciekawszych metod treningowych, wymagająca dużego zaangażowania i nienagannej techniki.

Chyba każdy bywalec siłowni spotkał się z regresem swoich poczynań treningowych, w kółko powtarzane ćwiczenia, w podobnych seriach i układach już dawno nie przynoszą zamierzonych efektów.

Niejednokrotnie boimy się zmian, szukania czegoś nowego woląc pozostać w swojej strefie komfortu. Nic bardziej mylnego, właśnie kulturystyka jak żadna inna dyscyplina sportu wymaga ciągłych zmian i szukania innowacyjnych rozwiązań, aby jeszcze bardziej zszokować swoje ciało. I tutaj na pierwsze miejsce wysuwa się metoda Gigant serii.

Polega ona na wykonywaniu kilku ćwiczeń (4–6) na ta sama partie mięśniową bezpośrednio po sobie bez przerw odpoczynkowych(ewentualnie 15–30 sek) w (3–4) seriach. Ma ona na celu dogłębne wyczerpanie zapasów energetycznych oraz oddziaływanie na daną grypę mięśniową w rożnych wariantach funkcjonalnych, co sprzyja wszechstronnemu rozwojowi mięśnia.

Wprowadzenie do treningu siłowego

Gigant seria, jako metoda silnie eksploatująca oraz wymagająca zaawansowanej techniki treningowej powinna być stosowana przez osoby z dłuższym stażem treningowym.

Przykładowa „Gigant Seria” na klatkę piersiową

  • Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce płaskiej,
  • Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej,
  • Ściąganie linek wyciągu dolnego z rotacją,
  • Rozpiętki na maszynie.

Zobacz również: Dlaczego warto robić przysiady?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Najlepsze dyscypliny sportu dla każdego znaku zodiaku Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Jak regularny seks wpływa na zdrowie? Dieta i trening od Fabryki Siły – opinie klientów 5 mitów na temat kardio, przez które nie chudniesz 5 sposobów, aby spalić więcej kalorii podczas chodzenia 6 produktów, które najlepiej jeść przed treningiem Lubisz pić kawę? Popraw dzięki niej swoje osiągnięcia podczas ćwiczeń! 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki Psychologia sportu - podstawowe credo warte powtarzania Ćwicz dla wspaniałego seksu! Rowerowy Maj 2017 – czekamy na wyniki końcowe! Co to jest burpees? Rozgrzewka z Ewą Chodakowską - rola, ćwiczenia Co pić po treningu? Oto shaki regeneracyjne polecane przez Annę Lewandowską Brzuszki - prawidłowe wykonanie Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Magnez a mięśnie Jak prawidłowo zrobić plank? Posiłek przedtreningowy Domowe napoje izotoniczne. Przepisy Anny Lewandowskiej Kręć kilometry po technologię i rozpocznij rowerową rewolucję w Polsce Jak powinien nawadniać się biegacz? Sposób na płaski brzuch w 28 dni – wystarczą cztery minuty dziennie

Popularne w tym tygodniu:

Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Najlepsze dyscypliny sportu dla każdego znaku zodiaku Ćwiczysz na trampolinie? To może się dla ciebie źle skończyć Ćwicząca mama jest po prostu sexy... Jak pozbyć się oponki z brzucha? Trening Ewy Chodakowskiej Forma Anny Lewandowskiej po ciąży - motywuje czy denerwuje? Orgazm podczas ćwiczeń? To możliwe! Zarządzanie przez cele, czyli marketing w karierze sportowca. Bądź SMARTER! 7 momentów, w których powinnaś uprawiać seks Ćwiczenia na cellulit, które naprawdę działają Żyj i pracuj na zdrowie, ergonomia w pracy