Gigant seria – sposób na efektywny trening w krótkim czasie

Gigant seria jedna z ciekawszych metod treningowych, wymagająca dużego zaangażowania i nienagannej techniki.

Chyba każdy bywalec siłowni spotkał się z regresem swoich poczynań treningowych, w kółko powtarzane ćwiczenia, w podobnych seriach i układach już dawno nie przynoszą zamierzonych efektów.

Niejednokrotnie boimy się zmian, szukania czegoś nowego woląc pozostać w swojej strefie komfortu. Nic bardziej mylnego, właśnie kulturystyka jak żadna inna dyscyplina sportu wymaga ciągłych zmian i szukania innowacyjnych rozwiązań, aby jeszcze bardziej zszokować swoje ciało. I tutaj na pierwsze miejsce wysuwa się metoda Gigant serii.

Polega ona na wykonywaniu kilku ćwiczeń (4–6) na ta sama partie mięśniową bezpośrednio po sobie bez przerw odpoczynkowych(ewentualnie 15–30 sek) w (3–4) seriach. Ma ona na celu dogłębne wyczerpanie zapasów energetycznych oraz oddziaływanie na daną grypę mięśniową w rożnych wariantach funkcjonalnych, co sprzyja wszechstronnemu rozwojowi mięśnia.

Wprowadzenie do treningu siłowego

Gigant seria, jako metoda silnie eksploatująca oraz wymagająca zaawansowanej techniki treningowej powinna być stosowana przez osoby z dłuższym stażem treningowym.

Przykładowa „Gigant Seria” na klatkę piersiową

  • Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce płaskiej,
  • Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce skośnej,
  • Ściąganie linek wyciągu dolnego z rotacją,
  • Rozpiętki na maszynie.

Zobacz również: Dlaczego warto robić przysiady?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem Przysiady – prawidłowe wykonanie 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą Ćwicz dla wspaniałego seksu! 4 najlepsze sporty dla kobiet Tabata dla początkujących NIE ISTNIEJE Najgorsze ćwiczenia na brzuch Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Co jeść po ćwiczeniach? 4 białkowe posiłki potreningowe Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Najlepsze dyscypliny sportu dla każdego znaku zodiaku Jak regularny seks wpływa na zdrowie? Dieta i trening od Fabryki Siły – opinie klientów 5 mitów na temat kardio, przez które nie chudniesz

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki Przysiady – prawidłowe wykonanie Ćwicząca mama jest po prostu sexy... Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem Przez ćwiczenia wpadła w anemię. “Przestańcie porównywać się z innymi i zacznijcie kochać ciało, które macie”