GABA - co to jest? Jak działa? Jak stosować?

Prawidłowa regeneracja potreningowa, w tym odpowiednia ilość snu, jest kluczem do sukcesu. Warto także zadbać o suplementację.


GABA — suplement, działanie, skutki uboczne
Któż z nas nie słyszał opinii na temat odpowiedniej regeneracji oraz znaczenia snu na wyniki sportowe. Mimo tego zapominamy o tym, idąc droga bardzo ciężkich treningów, które w wyniku braku odpowiedniego odpoczynku doprowadzają do przetrenowania i regresu formy sportowej.
Aby tego uniknąć należałoby zastosować się do kilku rad. Przede wszystkim:
1. Trenuj mądrze, a nie ciężko
2. Zbilansuj swoją dietę
3. Odpocznij (sen)
4. Korzystaj z suplementacji

W tym artykule chciałbym zająć się aspektem związanym z suplementacją GABA. Kwas gama- aminomasłowy jest niebiałkowym związkiem z rodziny aminokwasów. Jako główny neuroprzekaźnik, ogranicza oraz hamuje działanie OUN, przez co staje się on mniej podatny na bodźce.
Daje uczucie rozluźnienia, wyciszenia oraz dobrego samopoczucia. Pełni on przede wszystkim funkcję wspomagającą prawidłowy sen, przez co możemy efektywniej regenerować nasz organizm. Ponadto pozytywnie wpływa na prace jelit, apetyt, odbudowę nabłonka, procesy anaboliczne, zwiększa ilość hormonu wzrostu. Poprawia koncentrację oraz pomaga walczyć ze stresem.
Jak każdy suplement również GABA może powodować skutki uboczne. Należą do nich: nudności, mrowienie, senność, duszności.
Najlepiej przyjmować preparat na około 30–60 min przed snem w dawkach od 3 g do 5 g.


Polecane przez autora:
- Kamica żółciowa - przyczyny i objawy. Dieta przy kamicy żółciowej
- Trening - jak zacząć? Jak zmotywować się do treningu?
- Fit Bananowe Placuszki
Najnowsze

Pyszne źródła magnezu
MATERIAŁ PROMOCYJNY
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze